PROPAGOWANIE WSPARCIA ŻYWIENIOWEGO

Cykl materiałów wideo ilustruje postępy i wzrost znaczenia wsparcia żywieniowego oraz przedstawia perspektywy, jakie wyłaniają się ze współpracy pomiędzy personelem medycznym, pacjentami oraz wiodącymi innowatorami z obszaru biotechnologii i Nestlé Health Science.

Trwa poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań w obszarach tak zróżnicowanych jak nadwrażliwość układu pokarmowego, onkologia, alergie pokarmowe u niemowląt oraz nowe platformy technologiczne, tj. mikrobiom i aminokwasy. Przełomowe innowacje pozwalają przekraczać granice dotyczące żywienia, zdrowia i dobrego samopoczucia.

Oświadczenie o wyłączeniu odpowiedzialności i nota informacyjna: Niniejsza seria filmów prezentuje informacje na temat rosnącej roli żywienia w ochronie zdrowia i nauce i nie ma charakteru promocyjnego w odniesieniu do któregokolwiek z wymienionych produktów. Informacje przedstawione na nagraniach nie stanowią rekomendacji przedstawionych produktów, ani instrukcji ich stosowania lub podawania. Żywienie specjalistyczne należy stosować wyłącznie w następstwie rekomendacji lub z przepisu właściwego personelu medycznego i pod jego nadzorem.Propagowanie wsparcia żywieniowego

Przedstawiamy postępy i wzrost znaczenia wsparcia żywieniowego oraz perspektywy, jakie wyłaniają się ze współpracy pomiędzy personelem medycznym, pacjentami oraz wiodącymi innowatorami z obszaru biotechnologii i Nestlé Health Science.


Trwa poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań w obszarach tak zróżnicowanych jak nadwrażliwość układu pokarmowego, onkologia, alergie pokarmowe u niemowląt oraz nowe platformy technologiczne, tj. mikrobiom i aminokwasy. Przełomowe innowacje pozwalają przekraczać granice dotyczące żywienia, zdrowia i dobrego samopoczucia.

Czas trwania: 3.16 min


Upowszechnianie metod postępowania w nadwrażliwości przewodu pokarmowego

Nadwrażliwość przewodu pokarmowego – w tym między innymi zespół jelita drażliwego (IBS) – stanowi poważne ekonomiczne obciążenie dla samych chorych oraz systemów opieki zdrowotnej. Tylko w samych Stanach Zjednoczonych leczenie zespołu jelita drażliwego pochłania 20 mld USD1.

Dowiedz się jak Nestlé Health Science pomaga upowszechniać innowacyjne podejście do diety – opracowane przez ekspertów z Monash University w Australii – oparte na ograniczeniu spożycia cukrów związanych z występowaniem objawów zespołu jelita drażliwego.


1 Źródło: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15298528

Czas trwania: 2.58 minZapanować nad mikrobiomem

Dostępne dziś metody badania życia mikroorganizmów pozwalają nam odkrywać tajemnice mikrobiomu człowieka, na który składa się 100 biliardów mikroorganizmów żyjących w naszym ciele. Wiemy już, że pierwotną przyczyną wielu schorzeń są zaburzenia mikrobiomu, który w takim przypadku nazywany jest mikrobiomem dysbiotycznym.


Partner Nestlé Health Science i niekwestionowany lider w tym segmencie, firma Seres Therapeutics, prowadzi badania nad szczepami bakteryjnymi w celu opracowania terapii zdolnych przywrócić prawidłowy skład mikrobiomu. Możliwość diagnozowania, kultywacji i leczenia mikrobiomu oznacza, że opracowanie przełomowej platformy technologicznej w obszarze ochrony zdrowia jest w zasięgu ręki.

Czas trwania: 4.02 minTerapia w trybie przyspieszonym dzięki proteomice

Od dawna wiadomo, że aminokwasy stanowią materiał budulcowy białek, jednak dopiero stosunkowo niedawno odkryto, że brak równowagi aminokwasowej może być przyczyną rozwoju wielu stanów chorobowych.

Partner Nestlé Health Science, firma Axcella Health, prowadzi badania nad ludzką dietą w celu zidentyfikowania białek o profilu aminokwasowym zdolnym do odtworzenia równowagi komórkowej i tym samym usunięcia pierwotnej przyczyny choroby. Na naszych oczach rodzi się nowa metoda leczenia.


Czas trwania: 3.29 min