Komunikat Dyrektora Generalnego

Zmieniamy podejście do opieki zdrowotnej

Greg Behar

Dyrektor Generalny Nestlé Health Science S.A.


" Nestlé Health Science jest firmą z misją, która stawia sobie za cel ciągłe wprowadzanie innowacji w segmentach produktów konsumenckich, żywienia medycznego oraz innowacyjnych terapii w obszarze żywienia.

Motywuje nas możliwość budowania i umacniania roli wsparcia żywieniowego w kontrolowaniu stanu zdrowia oraz generowaniu wartości dla pacjentów, personelu medycznego i systemów ochrony zdrowia.

Dostrzegamy wzrost zapotrzebowania na innowacje żywieniowe oraz rysujące się szanse na przyspieszenie procesu ich opracowywania. Społeczeństwa starzeją się, a liczba chorób związanych z wiekiem i stylem życia gwałtownie wzrasta, co przekłada się na zwiększone zapotrzebowanie na bezpieczne, skuteczne i efektywne kosztowo rozwiązania. Jednocześnie obserwujemy wzrost poziomu wiedzy na temat zdrowia, chorób i potencjalnej roli żywienia jako integralnej części procesu terapeutycznego.

Staramy się wykorzystywać rysujące się przed nami szanse. Nie tylko unowocześniamy i rozbudowujemy nasze istniejące portfolio produktów konsumenckich i preparatów do żywienia medycznego, ale także współpracujemy i inwestujemy w ambitne firmy biotechnologiczne, pomagając wprowadzać na rynek przełomowe rozwiązania w kategoriach takich jak mikrobiom i aminokwasy. Posiadamy silne i zrównoważone portfolio produktów.

Na całym świecie zatrudniamy ponad 3000 osób, które odczuwają dumę z pozycji, jaką nasza firma zajmuje dziś w sektorze ochrony zdrowia oraz cieszą się z perspektyw, jakie rysują się przed nami w przyszłości. Budujemy nową platformę wzrostu Grupy Nestlé, odgrywając kluczową rolę w realizacji przyjętej przez nią strategii w obszarze żywienia, zdrowia i dobrego samopoczucia, a jednocześnie „Poprawiając jakość życia i przyczyniając się do lepszej przyszłości”. Naszym celem jest zdobycie pozycji światowego lidera w segmencie wsparcia żywieniowego.

Badając i wykorzystując potencjalną rolę żywienia w zmianie podejścia do opieki zdrowotnej wywieramy wpływ na jakość życia ludzi. To inspirująca podróż, którą odbywamy wspólnie ze wszystkimi naszymi interesariuszami. Razem uda nam się odnieść sukces.”