O Nestlé Health Science

O nas
Nestlé Health Science offers nutritional therapies
THAT CHANGE THE APPROACH OF MANAGING YOUR HEALTH

Założona w 2011 roku, firma Nestlé Health Science zajmuje się rozwojem nauk o zdrowiu. Naszym celem jest rozwój terapii żywieniowych, które zmieniają podejście do opieki zdrowotnej oraz promowanie roli terapii żywieniowych w opiece zdrowia ludzi, pomoc im w ich trudnościach i angażowanie się w profilaktykę w celu zmniejszenia wzrostu i częstotliwości występowania chorób przewlekłych.

Dzięki znaczącym inwestycjom w innowacyjne rozwiązania oraz wykorzystaniu najnowszych zdobyczy nauki dążymy do stworzenia nowego segmentu rynku umiejscowionego pomiędzy żywnością a lekami opartego na produkcji bezpiecznych terapii żywieniowych o potwierdzonej skuteczności klinicznej i ekonomicznej, które istotnie poprawiają jakość życia chorych.

Nestlé Health Science jest firmą międzynarodową z siedzibą w Vevey (Szwajcaria) zatrudniającą około 3000 osób na całym świecie. Początkowo, firma została założona w ramach działalności segmentu żywienia medycznego grupy Nestlé. Obecnie, dzięki posiadanej gamie ogólnodostępnych produktów możemy codziennie spełnić specjalne potrzeby żywieniowe prawie dwóch i pół miliona osób na całym świecie i nawet dziesiątek milionów osób rocznie.


 

Wierzymy, że wspólne wysiłki pomagają osiągnąć lepsze wyniki. Pracując nad rozwojem produktów, staramy się aktywnie identyfikować oraz wdrażać odkrycia naukowe. Ponadto, dążymy do określenia oddziaływania substancji odżywczych na chorobę na poziomie komórkowym, a tym samym do uzyskania potencjalnie wyższego wpływu terapeutycznego. Do tej pory dokonaliśmy wielu przejęć i inwestycji: Vitaflo – gama klinicznych roztworów żywieniowych do stosowania u pacjentów z zaburzeniami metabolicznymi (szczególnie z wrodzonymi błędami metabolizmu, IEM); Prometheus Laboratories – produkty diagnostyczne i farmaceutyki stosowane w gastroenterologii i onkologii; Pamlab – żywienie medyczne przepisywane na receptę stosowane u chorych z zaburzeniami mózgu i metabolizmu; Nutrition Science Partners (spółka joint venture) – badania nad potencjalnym wykorzystaniem substancji odżywczych pochodzenia roślinnego, ze szczególnym zwróceniem uwagi na zaburzenia przewodu pokarmowego; oraz Accera (mniejszościowe udziały) – wspieranie badań klinicznych oceniających terapię żywieniową u pacjentów z chorobą Alzheimera.


Połączenie dostępu do badań prowadzonych w Nestlé Institute of Health Sciences powołanym do życia w tym samym czasie co nasza firma – z wiedzą i doświadczeniem nt. żywienia grupy Nestlé umożliwia nam spełnienie własnych ambicji poprzez opracowanie innowacyjnych terapii żywieniowych.


Wizja

Naszym celem jest spełnianie potrzeb osób, dla których pracujemy – głównie konsumentów lub pacjentów, a także lekarzy, pielęgniarek, specjalistów ds. zdrowia i opiekunów odgrywających istotną rolę w kontroli ich stanu zdrowia.


Źródłem naszych inspiracji jest chęć opracowania innowacyjnych terapii żywieniowych, które będą skuteczne i opłacalne, a także pozwolą zmienić podejście do kontroli stanu zdrowia.

  • WIZJA
     
    Nestlé Health Science oferuje leczenie żywieniowe, które zmieniło sposób kontroli mojego stanu zdrowia.