Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Home | OptiFibre

Probiotyki i prebiotyki - jaka jest różnica?

Prawdopodobnie słyszałeś o probiotykach i prebiotykach, ale czy wiesz, czym one są?

Nazwy mogą brzmieć podobnie, ale odgrywają one inną rolę w dobrostanie jelit i wzajemnie uzupełniają swoje działanie. Jeśli chcesz zadbać o swoje jelita, dowiedz się, dlaczego konieczne jest spożywanie wystarczającej ilości zarówno probiotyków, jak i prebiotyków.

Probiotyki i prebiotyki - jaka jest różnica?

Kluczem do prawidłowej mikroflory jest zapewnienie równowagi między prawie 1000 różnych gatunków bakterii w jelitach!

Istnieją dwa sposoby wspierania tej równowagi: pomoc pożytecznym mikroorganizmom, które już się tam znajdują poprzez dostarczanie im pożywienia, które lubią (prebiotyków) i dodawanie żywych drobnoustrojów bezpośrednio do twojego organizmu (probiotyków).

Probiotyki to żywe mikroorganizmy. Mówiąc najprościej, są to „dobre” bakterie które po spożyciu mają zdolność zamieszkania w jelitach. Przyjmowane w wystarczających ilościach mogą pomóc przywrócić naturalną równowagę mikrobioty.

Prebiotyki to pokarm dla „dobrych” bakterii. Są to niektóre rodzaje błonnika pokarmowego, które mają zdolność wspierania rozwoju pożytecznych mikroorganizmów.

Każdy z nas potrzebuje zarówno prebiotyków, jak i probiotyków, ponieważ współpracują one ze sobą, aby wspierać naszą mikrobiotę.

Korzyści prebiotyków: co mogą dla Ciebie zrobić?

Podczas gdy probiotyki przyciągają całą uwagę, prebiotyki również potrzebują czasu w świetle reflektorów! Prebiotyki odżywiają mikrobiotę jelitową, pobudzają rozwój pożytecznych bakterii i wspomagają produkcję korzystnych dla organizmu substancji.

Częściowo hydrolizowana guma guar (PHGG)

PHGG to guma guar, czyli błonnik prebiotyczny, który jest pozyskiwany z ziaren rośliny o nazwie guar, pociętej na mniejsze fragmenty. Dzięki temu PHGG jest w 100% rozpuszczalna i może być dodawana zarówno do ciepłych jak i zimnych potraw i napojów. PHGG może korzystnie wpływać na dobrostan jelit, a także łagodzić wzdęcia, gazy i zaparcia.

PHGG pomaga:

- Normalizować częstotliwość wypróżnień,

- Poprawić pracę i komfort jelit

- Odżywiać pożyteczne bakterie jelitowe,przywracając równowagę mikrobioty jelitowej