Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Najczęściej zadawane pytania | OptiFibre

Najczęściej zadawane pytania

Poznaj odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące OptiFibre®

Jaka jest zalecana dawka?

OptiFibre® to żywność specjalnego przeznaczenia medycznego dla osób zmagających się z zaparciami, którą należy stosować pod kontrolą lekarza. Dzięki możliwości podzielenia rekomendowanych dawek na kilka porcji w ciągu dnia, można stopniowo zwiększać ilość błonnika w diecie. Pozwala to także ograniczyć ryzyko wzdęć.

OptiFibre® należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami, czyli:

Dorośli: Zacznij od 1 miarki lub 1 saszetki na dzień. Jeśli to konieczne stopniowo zwiększaj o 1 dawkę co 3 dni. Nie należy przyjmować więcej niż 4 miarek lub saszetek dziennie (20 g).

Dzieci: Podaj pół miarki lub pół saszetki dziennie. Jeśli jest to konieczne stopniowo zwiększaj dawkę do 1 miarki lub saszetki dziennie (maksymalnie 5 g).
Jeśli pojawią się wzdęcia, należy zmniejszyć dawkę, a następnie stopniowo ponownie ją zwiększać.
Stosować pod nadzorem lekarza.
1 miarka lub 1 saszetka = 5 g

Jak mogę dodać OptiFibre® do mojej codziennej diety?

OptiFibre® może być dodawany do gorących lub zimnych potraw lub napojów. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, należy wymieszać miarkę lub saszetkę OptiFibre® z napojem (np. herbata, kawa, sok, zupa, itp.) lub jedzeniem (np. puree, jogurt, duszone owoce, itp.) aż do rozpuszczenia proszku, odstawić danie lub napój na kilka minut i spożyć. OptiFibre® może być również dodawany do codziennych potraw i miksowany z innymi pokarmami.

O jakiej porze dnia należy stosować OptiFibre®?

Stosowanie OptiFibre® można przyjmować o każdej porze dnia, a jeśli stosujemy więcej dawek warto rozłożyć je na przestrzeni całego dnia. Rano lub w porze obiadowej można dodać go np. do niegazowanych napojów (np. herbata, kawa, sok owocowy, mleko, itp.). Wieczorem sprawdzi się jako dodatek do produktów mlecznych, deserów (np. jogurtem, duszonymi owocami, itp.), czy dań wytrawnych.
Można go przyjąć w trakcie głównego posiłku lub przed i po takim posiłku.

Jak długo mogę używać OptiFibre®?

OptiFibre® może być stosowany zarówno krótko- jak i długoterminowo w zależności od potrzeb. Nie powoduje również rozleniwienia jelit. Aby przywrócić równowagę mikrobioty jelitowej, częściowo zhydrolizowaną gumę guar (składnik OptiFibre®) zaleca się stosować przez co najmniej 14 dni*.

Produkt zawsze powinien być stosowamy pod kontrolą lekarza.


*Okubo T. Wpływ częściowo zhydrolizowanej gumy guar na mikroflorę jelitową człowieka i jej metabolizm. Bioscience, Biotechnology, and Biochemistry, 58:8, 1364-1369, June 2014.

Czy można dodać OptiFibre® do napojów gazowanych?

OptiFibre® można spożywać w napojach gazowanych, ale nie polecamy takiego rozwiązania, ponieważ proszek może nie rozpuszczać się prawidłowo. Mimo to jego skuteczność będzie zachowana.


W przypadku niektórych produktów spożywczych (np. jogurtów) zalecane jest ich spożycie zaraz po dodaniu OptiFibre, ponieważ dłuższe przechowywanie może spowodować pojawienie się grudek.


87% kobiet, które spróbowały OptiFibre® stwierdziło, że produkt ma naturalny i przyjemny smak. Przy normalnym stosowaniu (np. jeśli jogurt jest spożywany w ciągu kilku minut), produkt nie wpływa na jego konsystencję.

Na jak długo wystarcza jedno opakowanie OptiFibre®?

- Pudełko 125 g OptiFibre® zawiera 25 dawek po 5 g, które wystarczą średnio na 10 dni*.


*Dawkowanie: 1 miarka lub saszetka przez pierwsze 3 dni, 2 miarki lub saszetki od czwartego dnia.

Jak długo mogę przechowywać produkt po jego otwarciu?

Przed otwarciem przechowuj produkt w suchym i chłodnym miejscu. Po otwarciu OptiFibre® może być przechowywany do 8 tygodni.


Po zmieszaniu proszku z żywnością lub napojami, produkt powinien zostać spożyty zaraz po przygotowaniu lub w ciągu 24 godzin jeśli będzie przechowywany pod przykryciem i w lodówce (4°C).

Skontaktuj się z nami

Telefonicznie

801-333-000