Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

PŁYNY W WALCE Z ZAPARCIAMI: HERBATKI ZIOŁOWE, HERBATY, ZUPY I WIELE WIĘCEJ

Herbatki ziołowe, herbaty, zupy, koktajle... Istnieje szeroki wybór napojów, które mogą złagodzić zaparcia. Nie dość, że zwiększają spożycie płynów, zawierają również składniki, które mają pozytywny wpływ na rytm wypróżnień.

 

Wybierz gorące napoje, aby złagodzić zaparcia

Gastroenterolog Felice H. Schnoll-Sussman zaleca gorące napoje, ponieważ pochodzące z nich ciepło poprawia ruchy perystaltyczne jelit, dzięki rozszerzeniu naczyń krwionośnych w układzie pokarmowym. Więc nie unikaj gorącej herbaty i herbatek ziołowych, jeśli próbujesz przezwyciężyć zaparcia. Jednocześnie, zimne napoje, jak woda również pomagają złagodzić zaparcia, ponieważ dzięki nim rośnie nasze dzienne spożycie płynów (staraj się pić co najmniej 1,5 litra wody dziennie) i składników mineralnych.

 

Problemy trawienne: Pomyśl o herbacie

Picie zielonej herbaty w celu złagodzenia zaparć? Świetny pomysł! Napój ten ma korzystne właściwości przeciwutleniające, jednocześnie poprawiając prawidłowe funkcje trawienne.

 

Pomysły na zupy łagodzące zaparcia

Łatwo jest zrobić zupę pomocną w walce z zaparciami. Wszystko, co musisz zrobić to połączyć warzywa bogate w błonnik. Dobrze sprawdzi się zupa z pora i cukinii, warzywna czy ogórkowa.

 

Smoothie na zaparcia?

Dlaczego nie połączyć błonnika zawartego w jabłkach wraz z tym w kiwi w pysznym smoothie? Jeśli jednak chcesz naprawdę jak najlepiej wykorzystać pozytywne działanie jabłka, zblenduj je nieobrane.

 


Zobacz także


ZESPÓŁ JELITA DRAŻLIWEGO - OBJAWY I LECZENIE


Zespół jelita drażliwego, czasami nazywany nadpobudliwością...

Czytaj więcej

W PODRÓŻY: ROZWIĄZANIA NA ZAPARCIA, KTÓRE MUSISZ MIEĆ POD RĘKĄ


Jeśli jest jakaś dolegliwość, która naprawdę...

Czytaj więcej


AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA I DOBRE SAMOPOCZUCIE BY ZWALCZYĆ STRES


Stres i niepokój są czynnikami zwiększającymi ryzyko...

Czytaj więcej