Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

W PODRÓŻY: ROZWIĄZANIA NA ZAPARCIA, KTÓRE MUSISZ MIEĆ POD RĘKĄ

Jeśli jest jakaś dolegliwość, która naprawdę może zepsuć idylliczne wakacje, to są nią zaparcia. Obok zmiany nawyków żywieniowych, podróżowanie jest jedną z przyczyn zaburzeń rytmu wypróżnień. Na szczęście, istnieją praktyczne rozwiązania na zaparcia, które pozwolą Ci w pełni cieszyć się podróżami służbowymi lub zasłużonymi chwilami relaksu.

 

Czy na wakacjach często występują zaparcia?

Odpowiedź brzmi tak! Niestety wielu z nas podczas podróży skarży się na zaburzenia pracy jelit. Dlaczego? Wszystko dlatego, że nasz układ pokarmowy jest szczególnie wrażliwy na... zmiany! Długie godziny siedzenia w samochodzie lub samolocie, zmiany temperatury, nowe otoczenie i różne specjalności lokalnej kuchni to czynniki zewnętrzne, które znacząco wpływają na perystaltykę jelit. Jednak niektóre czynniki psychologiczne mogą również nasilać zaparcia podczas podróży. Dotyczy to między innymi stresu i niepokoju. Niektóre podróże mogą być źródłem zmartwień, szczególnie jeśli chodzi o wyjazd służbowy. Ponadto, zaparcia podczas podróży samolotem mogą być szczególnie nieprzyjemne.

 

A co, jeśli zaparcia na wakacjach są spowodowane jedzeniem?

Zaparcia nie muszą być elementem corocznego urlopu. Można łatwo wprowadzić kilka zmian stylu życia i diety, aby poprawić rytm wypróżnień. Pierwszym krokiem, jaki możesz zrobić, jest oczywiście analiza tego, co jesz. Twoja dieta ma bezpośredni wpływ na częstotliwość oddawania stolca. Dlatego zaleca się spożywanie diety bogatej w błonnik rozpuszczalny i nierozpuszczalny. To prawda, że nie zawsze łatwo jest zwracać szczególną uwagę na to, co jesz, odkrywając nowe specjały. Błonnik PHGG może pomóc złagodzić zaparcia w podróży. Złożony z częściowo zhydrolizowanej gumy guar, przywraca właściwy pasaż jelitowy.

 

Jakie kroki należy podjąć, aby uniknąć zaparć na wakacjach?

Wbrew powszechnemu przekonaniu dieta nie jest jedynym czynnikiem wpływającym na zaparcia. Często wiele osób zapomina o nawodnieniu. Woda może być jedną z najskuteczniejszych broni przeciwko zaparciom. Często ludzie z zaburzeniem perystaltyki nie piją wystarczającej ilości wody. Należy jednak pamiętać, że słodkie napoje i alkohol nie mają właściwości nawilżających. Mogą nawet nasilać zaparcia podczas podróży. Ponadto, regularne ćwiczenia fizyczne są niezbędne, aby ograniczyć zaparcia na wakacjach. Skorzystaj z dobrej pogody, aby chodzić na spacery, jeździć na rowerze lub uprawiać inne wybrane przez siebie sporty!Zobacz także


ZESPÓŁ JELITA DRAŻLIWEGO - OBJAWY I LECZENIE


Zespół jelita drażliwego, czasami nazywany nadpobudliwością...

Czytaj więcej

W PODRÓŻY: ROZWIĄZANIA NA ZAPARCIA, KTÓRE MUSISZ MIEĆ POD RĘKĄ


Jeśli jest jakaś dolegliwość, która naprawdę...

Czytaj więcej


AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA I DOBRE SAMOPOCZUCIE BY ZWALCZYĆ STRES


Stres i niepokój są czynnikami zwiększającymi ryzyko...

Czytaj więcej