Fenyloketonuria (PKU)


Podstawowym budulcem białek są aminokwasy. Ze względu na niedobór jednego z enzymów organizm osób chorych na fenyloketonurię nie radzi sobie z metabolizmem jednego z aminokwasów: fenyloalaniny. Dlatego osoby z fenyloketonurią muszą stosować restrykcyjną dietę polegającą na znacznym ograniczeniu ilości przyjmowanego białka.

Kluczową metodą postępowania w fenyloketonurii jest stosowanie specjalnych preparatów białkozastępczych. Są to preparaty zawierające wszystkie aminokwasy występujące w białkach z wyłączeniem fenyloalaniny. W połączeniu z niewielką ilością białek dozwolonych do spożycia w codziennej diecie pacjenta, zapewniają one wystarczającą podaż białka u osób z fenyloketonurią.

W ofercie firmy Vitaflo znajduje się gama dostosowanych do wieku pacjenta, smacznych i łatwych w użyciu preparatów białkozastępczych do stosowania w fenyloketonurii. Dostępne wyłącznie na receptę wystawioną przez lekarza.


Produkty do stosowania w PKU


Vitafriends

Na VitaFriendsPKU pacjenci znajdą wszystkie informacje dotyczące ich preparatu białkowego: sposoby przygotowywania i przyjmowania, dostępne smaki i informacje dotyczące produktów przedstawianych przez lekarzy specjalistów. Znajdą tu także przydatne wskazówki i szeroki wybór przepisów kulinarnych, pomocnych w diecie pacjentów z PKU.


Gama produktów wspierających żywienie


Wrodzone wady metabolizmu