Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Jak stosować żywienie medyczne?

Jak stosować żywienie medyczne?

Kiedy pierwszy raz spotykamy się z żywnością medyczną, nie zawsze jesteśmy pewni jak ją stosować, by była dla nas jak najlepszym wsparciem w procesie leczenia. Na co warto zwrócić uwagę?

Po pierwsze, jeśli korzystamy z żywności medycznej w formie płynnej, jak np. Resource Protein, pijmy ją powoli i małymi łykami, szczególnie na początku stosowania. Pozwoli to przyzwyczaić się organizmowi do spożywania dużej ilości cennych składników odżywczych w małej objętości i korzystnie wpłynie na tolerancję ze strony układu pokarmowego. Żywność medyczną w formie proszku, np. Resource Instant Protein zawsze przygotowujmy zgodnie z instrukcją na opakowaniu i również spożywajmy bez pośpiechu.

Po drugie, realizujmy zalecenia lekarza, zarówno co do ilości, jak i częstości stosowania żywności medycznej. W przypadku produktu takiego, jak Resource Protein najczęściej zalecane jest wypijanie 2 butelek dziennie przez cały okres trwania kuracji. By stan odżywienia organizmu, który ma wpływ na przebieg i powodzenie terapii czy rekonwalescencji, miał szansę się poprawić, wsparcie żywieniowe powinno być stosowane przez co najmniej 14 dni.

Po trzecie, nie bójmy się testowania różnych produktów i smaków aż znajdziemy z lekarzem taki, który będzie dobrze tolerowany i będzie nam smakował. To bardzo ważne, aby stosowanie wsparcia żywieniowego było dla nas jak najłatwiejsze i najprzyjemniejsze. Nie zrażajmy się do żywności medycznej, gdy pierwszy produkt nie przypadnie nam do gustu. Jeśli w okresie choroby nasze preferencje i odczucia sensoryczne zmienią się, powiedzmy o tym lekarzowi i rozważmy zmianę preparatu.

Po czwarte, wykorzystajmy preparaty w ramach posiłków, jeśli nie smakują nam samodzielnie. Spróbujmy łączyć je z chłodnymi lub letnimi potrawami. Produkty w płynie, jak np. Resource 2.0 idealnie sprawdzą się jako baza koktajli. Warto wiedzieć, że żywność medyczna dobrze smakuje lekko schłodzona, a latem można ją zjeść nawet w formie lodów. Jeśli jedyne, co nam pomaga to rozcieńczanie żywności medycznej wodą, możemy zdecydować się na ten krok.

Po piąte, pamiętajmy o właściwym sposobie przechowywania wskazanym przez producenta. Na przykład, produkt Resource Protein przed otwarciem bez problemu można przechowywać poza lodówką w suchym i chłodnym miejscu. Po otwarciu natomiast, musi on znaleźć się w lodówce i powinien być spożyty w ciągu 24 godzin.

Żywność specjalnego przeznaczenia medycznego. Stosować pod kontrolą lekarza. Resource 2.0, Resource 2.0+Fibre: Do postępowania dietetycznego w stanach niedożywienia i/lub w przypadku ryzyka niedożywienia. Resource Protein: Do postępowania dietetycznego w stanach niedożywienia i/lub w przypadku ryzyka niedożywienia, któremu może towarzyszyć zwiększone zapotrzebowanie na białko. Resource Diabet Plus: Do postępowania dietetycznego w przypadku niedożywienia lub ryzyka niedożywienia u pacjentów z zaburzeniami metabolizmu glukozy. Resource Instant Protein: Do postępowania dietetycznego u pacjentów w stanach niedożywienia lub w przypadku ryzyka niedożywienia, u których może występować zwiększone zapotrzebowanie na białko. Resource Refresh: Do postępowania dietetycznego u pacjentów onkologicznych z zaburzeniami zmysłu smaku związanymi z radioterapią lub chemioterapią, niedożywionych lub z ryzykiem niedożywienia. Impact Oral: Do postępowania dietetycznego w stanach niedożywienia lub ryzyku niedożywienia u pacjentów chirurgicznych w okresie okołooperacyjnym.